• ABD’deki kafesini kapatan Hakan Şükür’ün yeni mesleği belli oldu
  14 Ocak 2020

  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kafesini kapan Hakan Şükür’ün yeni mesleği Uber şoförlüğü oldu.

  Türkiye’de hakkında yakalama kararı bulunan ve mal varlığına el konulan eski milli futbolcu Hakan Şükür, ABD’de Uber şoförlüğüne başladı.

  Hakan Şükür, ABD’de açtığı kafeye bazı kişilerin gelip Dombra şarkısı çaldığını söyledi. Alman gazetesi Welt am Sonntag bu olaylar sonrasında Hakan Şükür’ün açtığı kafeyi kapatıp akıllı telefonlar üzerinden taşımacılık servisi veren Uber’de şoför olarak çalışmaya başladığını yazdı.

  “Erdoğan’ın politik amaçları için futbolu da kullandığını”

  Euronews’te yer alan habere göre Şükür, Mesut Özil ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı sorulduğunda “Erdoğan’ın politik amaçları için futbolu da kullandığını” söyledi.

  Kendisini “Gülenci” olarak tanımladı

  Röportajında kendisini “Gülenci” olarak tanımlamadığını söyleyen Şükür, hakkındaki suçlamaların aksine yasa dışı hiçbir iş yapmadığını vurguluyor ve “Devletin, hükümetin ya da milletin düşmanı değilim” ifadelerini kullanıyor.

  Türkiye’de futbolun diğer birçok alan gibi özgür olmadığını savunan Şükür, Türkiye’deki hak ihlalleri karşısında daha spor camiasından fazla ses çıkmamasını ise büyük oranda medya baskısına bağlıyor.

  Erdoğan’a seslendi: Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu gibi bir cumhurbaşkanı ol

  Alman gazetecinin Erdoğan’a bir mesajınız var mı sorusuna ise Şükür, “Demokrasiye, hukuka ve insan haklarına dön. Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu gibi bir cumhurbaşkanı ol” şeklinde cevap veriyor.

  Hakan Şükür, Dünya kupalarında atılan en hızlı gole sahip 48 yaşındaki futbolcu ünvanına sahip.

  Hakan Şükür’ün Erdoğan’a hakaretten yakalama kararı bulunuyor

  2015 yılında ABD’ye giden, bir dönem AKP milletvekili de olan Şükür hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etmekten yargılandığı davada yakalama kararı çıkmıştı.

  Selmet Şükür Sakarya’da devam eden davada yargılanıyor

  Hakan Şükür’ün babası ise Sakarya’da devam eden davada yargılanıyor. Şükür’ün babasının mal varlığı da dondurulmuş durumda.

  FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında 12 Ağustos 2016’da gözaltına alınan Selmet Şükür, ertesi gün tutuklanmış, 25 Kasım 2016’da sağlık sorunları nedeniyle ev hapsi uygulanması ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliye edilmişti.

  “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istenen Şükür’ün, şirketi İnelsan’a kayyum atanmıştı.