• 15 Temmuz Gazisi: Hiçbir programa katılmayacağım, kendiniz çalın kendiniz oynayın
  11 Temmuz 2019

  Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimim 3’üncü yıl dönümünde, ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kapsamında yurt genelinde yürütülecek etkinlikler için pek çok hazırlık yapıldı. Etkinlikler için 7 ayrı dilde video, 15 Temmuz logosu ve özel bir internet sitesi kuruldu.

  15 Temmuz etkinlikleri için internet sitesi açıldı

  Ancak devletin tüm kurumları 15 Temmuz etkinlikleri için hazırlık yaparken, darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı önünde yaralanan eski polis memuru Murat Daşdemir düzenlenen etkinliklere katılmayacağını duyurdu.

  Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan 15 Temmuz gazisi Daşdemir, “Hiçbir etkinliğe katılmıyorum ve katılmayacağım. Kendiniz çalın kendiniz oynayın.” dedi.

  31 Mart seçimlerinde memleketi Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesi Köseli beldesinde İYİ Parti’den belediye başkan adayı olan Daşdemir, 2018 yılında FETÖ ile mücadele konusunda dile getirdiği eleştiriler nedeniyle hedef haline getirildiğini söyleyerek AKP üyeliğinden istifa etmişti.

  “15 Temmuz ile ilgili hiçbir etkinliğe katılmayacağım” diyen Daşdemir’in sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

  “Bizler 15 TEMMUZ u hergün yaşıyoruz. Her an yaşıyoruz.

  Ama bazı BEYEFENDİLER bir gün kutlama ve anma yaparak poz verecekler diye kimseye konu mankeni olmayacağım. Figüran olmayacağım. Hiçbir programa katılmayacağım.
  Fetö ile mücadele adı altında siyaset yapanların Fetöcüleri kollayıp gözettiği bu memlekette sahnede ve meydanlarda ikiyüzlülükleri ile başbaşa bırakıyorum.

  Yüzüme gülüp arkamdan iş çeviren, Bakanlıkta madalya verilmemesi için apar topar yazı yazan Müdürlerim! Sizinle aynı fotoğraf karesinde yer almayacağım.

  15 Temmuz gazisi adaydan Erdoğan’a tepki: Biz çekilirsek beka sorunu biter mi?

  Benim hakkımda “Kendi ayağına sıkıp GAZİ olmuş” sözlerini sarfeden Siyasetçiler, Reise benimle yanyana fotonuzu gönderemeyeceksiniz.

  15 Temmuz Gazileri maaş alıyor( hatta 3200 tl civarı) diye YALAN söyleyip, bizleri başka Gazilere hedef edenlerin yaptıkları yalanları düzeltmediklerini tüm 15 Temmuz Gazileri iyi biliyor…

  Gazi ve Şehit yakınlarını yemeğe davet adı altında araç ayarlayıp, 17 kişilik araca 26 Şehit yakınını 70 km gidiş, 70 km geliş toplam 140 km mesafede üst üste oturtanların yemeğine meze olmayacağım.

  Köylerdeki koyun sayısını dahi bilen Jandarmanın, adi suçlu gibi bana özel uygulamasını çok iyi biliyorum. Eğer Sayın Jandarma Komutanım. O personellerine iletin. 15 Temmuz’da evime ziyarete gelirken de GBT’mi yapın. Hani görevinizi yapıyorsunuz ya…

  Sevgili Çiçekdağı Belediye başkanım… Bu memlekette bir kısım KHK’lılar biz Gazilerden daha şerefli geziyor. Gazinin malına el konuluyor. KHK’lıya Belediyeye ait işletme peşkeş çekiliyor. Hayrını görün. Fetö ile mücadele böyle oluyormuş anlaşılan.

  Bu yüzden hiçbir etkinliğe katılmıyorum ve katılmayacağım. Kendiniz çalın kendiniz oynayın.

  Ben 15 Temmuzda ayağıma sıkmadım. Ama 15 Temmuzdan sonra size ve içi boş edebiyatınıza biat etmemekle kendi ayağıma sıktım.

  Nerde kalmıştık?
  Selâ ile başlayan Sıla ile devam eden yaz konserlerinde buluşmak üzere…

  Etkinliklere katılmayacağını açıklayan Gazi Murat Daşdemir’in sosyal medya profili ise 15 Temmuz logosu.

  15 Temmuz’u dünyaya FETÖ’den tutuklanan MİT’çinin FETÖ’cü ağabeyi anlatmış!

  15 Temmuz şehidinin oğlu: Seçimleri FETÖ’nün kaybettirdiğini söylüyorsunuz daha önce FETÖ mü kazandırmıştı